28 C
Colombo
E enjte, qershor 17, 2021
logo

ඇස්ට්‍රාසෙනෙකා දෙවන මාත්‍රාව වෙනුවට ෆයිසර් එන්නත

සෞඛ්‍ය බලධාරීන්ගෙන් ලැබෙන නිර්දේශය අනුව ඇස්ට්‍රසෙනෙකා පළමු මාත්‍රාව ලබාගත් පිරිසට දෙවැනි මාත්‍රාව ලෙස ෆයිසර් එන්නත ලබාදීමට කටයුතු කරන බව...

Një njoftim nga Njësia e Mediave Presidenciale në lidhje me rritjen e çmimeve të karburantit

Njësia e Mediave Presidenciale deklaroi se rritja e çmimeve të karburantit është vetëm një nga faktorët kryesorë në një program të përbashkët për të forcuar ekonominë lokale.

Ministri duhet të japë dorëheqjen në lidhje me rritjen e çmimeve të karburantit

Ministri i ngarkuar me këtë temë është drejtpërdrejt përgjegjës për vendimin e marrë për rritjen e çmimeve të karburantit dhe ka marrë përgjegjësinë e plotë për krijimin e një situate të tillë.

Këtu është historia e treguar nga Drejtori i Përgjithshëm i Shëndetësisë për hapjen e vendit së shpejti

මෙරටට ගෙන්වූ ස්පුට්නික් දෙවන මාත්‍රා 50,000 ක් සදහා අද දින භාවිත අවසරය ලබාදීමට හැකි බැවින් හෙට දින එම එන්නත් තොගය මහනුවරට යැවීමට සූදානම් කර...

Tani mund të blini alkool në internet

ඔන්ලයින් හෙවත් මාර්ගගත ක්‍රමයට මත්පැන් අලෙවිය සඳහා අවසර ලබාදීමට මුදල් අමාත්‍යංශය තීරණය කර තිබෙනවා.ඒ සුරාබදු කොමසාරිස් ජෙනරාල් කපිල කුමාරසිංහ විසින් කළ ඉල්ලීමකට අනුවයි.මේ වන...

A do të zgjatet kufiri i udhëtimit për dy javë të tjera?

පනවා ඇති සංචරණ සීමා කඩ කරන ප්‍රවණතාවක් දක්නට ලැබෙන බැවින් කොවිඩ් රෝග පාලනයට තවත් සති දෙකකින් පමණ සංචරණ සීමා දීර්ඝ කිරීමට සිදුවනු ඇති බවට...

Një jetimore për 65 fëmijë - 12 prej tyre Kovid

බද්දේගම හල්පාතොට ප්‍රදේශයේ ළමා නිවාසයක ළමයින් 12 කට හා සේවකයන් තිදෙනකුට කොරෝනා ආසාදනය වී ඇතැයි බද්දේගම සෞඛ්‍ය වෛද්‍ය නිලධාරි කාර්යාලය පවසනවාමෙම ළමා නිවාසයේ අකුරැස්ස...

Ushqimet që 'po rriten në çmim' për shkak të rritjes së çmimeve të karburantit

ආනයනික ආහාර වන පරිප්පු, කිරිපිටි, සීනි ආදි ද්‍රව්‍යවල ද මිල තව දුරටත් ඉහළ යෑමට බොහෝ දුරට ඉඩ ඇති බව ඒකාබද්ධ බහලුම් ප්‍රවාහන රථ හිමියන්ගේ...

Kur Sir m'u afrua mendova se ishte dashuri

මෙය ආදරය ද අනුරාගය ද යන්නට පිළිතුරු නැති වුවත් අවසානයේ ප්‍රේමයේ නාමයෙන් ජීවිතයක් අවසන් වීමට තරම් ඒ බැඳීම තීව්‍ර වූවාට සැකනැත.අපි මේ කියන්නේ මීට...

පාසල් විවෘත කිරීම ගැන ඉඟියක්

පාසල් අරින්නැයි ඉල්ලනවාලුපාසල් යළි විවෘත කරන්නැයි විවිධ අංශවලින් ඉල්ලීම් ගලා එන බව අධ්‍යාපන අමාත්‍යාංශයේ ලේකම් මහාචාර්ය කපිල පෙරේරා මහතා පවසනවා.විශේෂයෙන් කොවිඩ් 19 වයිරසය පාලනය...

Një histori e ndryshme rreth alkoolit në internet - GMOA (Video)

මේ වනවිට රටේ පවතින සංචරණ සීමා අතරතුර මත්පැන් මාර්ගගත ක්‍රමයට අලෙවි කිරීමේ වැඩපිළිවෙල නුසුදුසු ක්‍රියාවක් බව රජයේ වෛද්‍ය නිලධාරීන්ගේ සංගමය පවසනවා.ඔවුන් පෙන්වාදෙන්නේ එමගින් පවතින...

Dy këshilltarë komunalë të arrestuar për vjedhje

මීතොටමුල්ල ප්‍රදේශයේ වී අලෙවි මණ්ඩලයට අයත් ගබඩාවක සවිකර තිබූ යන්ත්‍රයක් සොරා ගැනීමේ සිද්ධියකට කොළොන්නාව නගර සභාවේ නාගරික මන්ත්‍රීවරු දෙදෙනෙකු ඊයේ (15) අත්අඩංගුවට ගෙන තිබේ.මෙලෙස...

Njoftim për Shërbimet e Dorëzimit

භාණ්ඩ ප්‍රවාහන සේවා හෙවත් ඩිලිවරි සේවා පවත්වාගෙන යාම සඳහා නිකුත් කර ඇති බලපත්‍රවල වලංගු කාලය දීර්ඝ කර ඇති බව පොලීසිය පවසනවා.පොලිස් මාධ්‍ය ප්‍රකාශක නියෝජ්‍ය...

ටීවී යූටියුබ් ඉන්ටර්විව් ඉල්ලන්න එපා දෙන්නෑ අපි මානව හිමිකම් යනවා – පියුමි

පසුගියදා ෂැංග්‍රිලා හෝටලයේ ආන්දෝලනාත්මක සාදයක් පැවැත්වූ බව හෙළිවීමෙන් අත්අඩංගුවට පත්ව ඇප ලැබූ රූපලාවන්‍යවේදී චන්දිමාල් ජයසිංහ , නිරූපණ ශිල්පී පියුමි...

ආදරණීය චිචී මල්ලී ඔබට සුබ උපන් දිනයක් වේවා

අගමැති මහින්ද රාජපක්ෂගේ පුත් රෝහිත රාජපක්ෂගේ උපන් දිනය අදට යෙදී තිබෙනවා. ඒ වෙනුවෙන් නාමල් රාජපක්ෂ අමාත්‍යවරයා අපූරු සුබ පැතුමක්...

Nëna e aktores popullore Gayathri Dias gllabëron corona mara Historia e saj e qarë

Gayathri Dias është një aktore e njohur dhe e talentuar pasi të gjithë e njohim. Kjo histori ka të bëjë me jetën e saj ...

Sri Lanka tallet nga një revistë ndërkombëtare

Prishja e anijes Express Pearl, një nga katastrofat më të këqija mjedisore në historinë e Sri Lanka, është lënë në hije nga bisedat e një modeli të mediave sociale ...

Kryeministri Mahinda Rajapaksa i uron ditëlindjen djalit të tij Yoshitha

Familja Rajapaksa do të prezantohet si një familje e dashur dhe shembullore që dashurohet dhe flitet nga të gjithë në vendin tonë ...

Piumi dhe Chandimalu grindin një top për Chamuditha

Piumi Hansamali dhe Chandimal Jayasinghe kanë kërkuar që të merren masa ligjore kundër gazetarit Chamuditha Samarawickrema për përbuzje të gjykatës.

Chandimal shkon në gjyq kundër Chamuditha

Bukuroshja Chandimal Jayasinghe ka ngritur një padi shpifje kundër gazetarit Chamuditha Samarawickrema për shpërfillje të gjykatës dhe shkelje të rregullave të karantinës.

Një deklaratë e veçantë nga Ministri Weerasekera lidhur me incidentin 'Piumi dhe Chamuditha'

Si Ministër i ngarkuar me Policinë, ai u kontaktua në lidhje me një incident të diskutueshëm dhe bëri deklarata shumë të rreme dhe fyese përmes institucioneve të mediave sociale ...

එජාප එකම මන්ත‍්‍රී ධුරය රනිල්ට… නම ගැසට් කරයි

එක්සත් ජාතික පක්ෂ නායක සහ හිටපු අග්‍රාමාත්‍ය රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රීවරයෙකු ලෙස ගැසට් කරන බව මැතිවරණ කොමිෂන් සභාව...

Gammanpila jep një përgjigje me katër drejtime për një pyetje të bërë nga i gjithë vendi

ඉන්ධන මිල ස්ථායීකරණය සඳහා කැබිනට් මණ්ඩලය යෝජනා කළ ආකාරයේ අරමුදලක් ක්‍රියාත්මක නොවූ බව ඛණිජ තෙල් අමාත්‍ය උදය ගම්මන්පිල මහතා...

Çfarë Basil 23 po përpiqet të bëjë duke 'ardhur në Sri Lanka'

Themeluesi i Frontit Popullor Basil Rajapaksa është planifikuar të arrijë në Sri Lanka më 23.

Gammanpila është një idiot - Sarath Fonseka thotë arsyen

Marshalli Field Sarath Fonseka tregon se Ministrja Udaya Gammanpila është një idiot që nuk e njeh sekretarin që nënshkroi letrën e tij të nominimit.

Emri i Sangakkara është gjithashtu ndër më të mëdhenjtë

Ish-kriketari i Sri Lankës, Kumar Sangakkara është emëruar në Sallën e Famës të ICC.

Gjen një virus të ngjashëm me kurorën

Studiuesit kinezë kanë zbuluar një grup të ri të koronavirusëve në lakuriqët e natës, njëra prej të cilave është qelbi Rhinolofus i prodhuar gjenetikisht.

Lajm i mirë për automjetet e mbledhura në Sri Lanka

Sipas një raporti analitik mbi regjistrimet mujore të automjeteve motorike, numri i regjistrimeve të mbledhura lokalisht të automjeteve motorike është rritur.
Sipas një studimi, të gjitha vaksinat e virusit corona aktualisht në përdorim ofrojnë mbrojtje të lartë kundër rrezikut të vdekjes nga virusi.